O nas

  Zygmunt Stelmach- groomingiem, handlingiem i kynologią zajmuje się od 1984 roku, prowadząc hodowlę z przydomkiem „z Z ... Czytaj dalej

Relacja z Międzynarodowego Konkursu Groomingu Circle of Excellence

2019-01-17 19:28:00
1-2 grudnia 2018r w Hali Sportowej Michał w Siemianowicach Śląskich odbył się Międzynarodowy Konkurs Groomingu "Circle o ... Czytaj dalej

Majówka z Groomingiem w Mazurskim Raju 2018

2018-05-24 18:02:00
 Artykuł ZooBranża Majówka z Groomingiem Czwarta edycja „Majówki ”ze Strefą Groomera to kolejna bardzo udana impreza s ... Czytaj dalej

Majówka z Groomingiem - Rockowe Powitanie Lata 2017

2017-06-18 22:15:00
                          Trzecia edycja „Majówki”ze Strefą Groomera to kolejna bardzo udana impreza szkole ... Czytaj dalej
Relacja z Międzynarodowego Konkursu Groomingu Circle of Excellence
2019-01-17 19:28:00
IMG_1182.JPG

1-2 grudnia 2018r w Hali Sportowej Michał w Siemianowicach Śląskich odbył się Międzynarodowy Konkurs Groomingu "Circle of Excellence". Jak nazwa wskazuje wydarzenie miało rangę międzynarodową a zawodnicy, aby pokazać swoje umiejętności przybyli z terenu całej Polski, Ukrainy, Litwy, Niemiec, Rumunii, Wiekiej Brytanii, Belgii i Norwegii.

Organizatorem byli Violetta i Zygmunt Stelmach właściciele portalu Strefagroomera.pl oraz Ośrodka Doskonalenia Groomerów Grooming Academy.

Po raz pierwszy Strefa Groomera otrzymała zgodę od prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Groomerów Umberto Lehmanna na zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Dzięki pomocy prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha oraz kierownika obiektu MOSiR Marcina Kamińskiego, udostępnieniu pięknego obiektu i objęciu honorowego patronatu nad naszym wydarzeniem impreza mogła dojść do skutku. Miasto Siemianowice Śląskie przyczyniło się do promocji tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dyscypliny jaką jest profesjonalna pielęgnacja zwierząt.

W ciągu dwóch dni eventu o najwyższe trofea walczyła blisko setka uczestników. Startowali w czterech głównych kategoriach tj. czyste rasy, spaniel-setter, trymowanie, pudle oraz w kategorii początkjący, intermediate, worshop i worshop asian style i creative.

Po raz pierwszy w historii dla polskich zawodników zostały nadane tytuły „Champion Polski” w czterech głównych kategoriach. Ta część imprezy była dedykowana nieżyjącemy koledze Jarosławowi Łęgowikowi, byłemy właścicielowi firmy Germapol .Chociaż w ten skromny sposób można było upamiętnić jego cześć.

Tytuł Championa Polski otrzymali : Szymon Karnaś w kategorii czyste rasy i spaniel-setter, Anna Krauze w kategorii trymowanie i Wiesława Latoś w kategorii pudle.

Natomiast tytuł Best in Show został przyznany Silke Müller-Rummel z Niemiec.

Przyjemność oceniania prac mieli Międzynarodowi Sędziowie Groomingu EGA Corinna Verschuren - Belgia, Romana Kania- Czechy, Biagio Cellamare- Włochy.

Każdy pies musiał być odpowiednio przygotowany, powinien być przyzwyczajony do zabiegów pielęgnacyjnych, mieć minimum ośmiotygodniowy odrost, powinien być wykąpany i dokładnie rozczesany. Sędziowie oceniali wygląd psa przed obcięciem podczas oceny wstępnej. W trakcie pracy obserwowali technikę  po czym przystąpili do oceny końcowej. Zawodnicy mieli na stylizację 1,5 h -3 h w zależności od kategorii i rasy psa. Ocena składała się z kilku kryteriów takich jak dokładność, symetryczność, zgodność z wzorcem rasy, czystość linii, technika pracy, porządek na stole, prezentacja.

Kluczowymi partnerami a zarazem sponsorami była firma Oster, która ufundowała dla wszystkich, 16 uczestników w kategorii początkujący maszynki do strzyżenia. Równie wspaniałe nagrody otrzymali zwycięzcy kategorii pudle i Best in Show. Drugim partnerem strategicznym była firma Germapol, która oprócz sponsoringu zapewniła stoły do pracy dla startujących i wyposażenie strefy kąpielowej.

Dziękujemy wszystkim spnsorom i partnerom, którzy licznie przyjęli nasze zaproszenie do udziału w konkursie. A byli to: Wahl, Heiniger, Charme, Canisfera.pl, Chris Christensen, Dr Lucy, ERBE Animals, Imaginarium Grooming, Selecta, Bobik, Petako, Tre Ponti, PupiLady, Develey, Faunastyl, Centrum Ogrodnicze Kodan, DogID, Sewing, Medisept, DuckLove.

Patronat medialny :

Rynek Zoologiczny, Pies Rasowy, Zoo Branża, Polska Telewizja Groomerów GroomTV.

W trakcie eventu dla groomerów pragnących poszerzyć swoje umiejętności zostały przeprowadzone cztery seminaria z wybranych ras.

Z uwagi na to, że groomerzy myślą nie tylko o samorealizacji, podnoszeniu kwalifikacji, ale nade wszystko cenią sobie dobro zwierząt, bezpieczeństwo i ochronę firma Medisept przygotowała szkolenie z zakresu dezynfekcji w salonie.

Podsumowując:

Pragniemy Wszystkim bardzo serdecznie podziękować za uczestnictwo w naszym wydarzeniu. Zawodnikom za liczny udział, doskonałe prace.
Dziękujemy za pozytywne nastawienie i wszelkie uwagi, które będą dla nas cennym drogowskazem do przyszłych przedsięwzięć.

https://www.youtube.com/watch?v=BTCU5IBDUdM

https://www.youtube.com/watch?v=zxG0H8MSEMs